חיפוש מחקרים
קטגוריות נוספות

לא לזרוק את קליפות הבצל- הקליפה החומה והשכבות החיצוניות של הבצל עשירות בסיבים ובפלבנואידים, והגבעול, שלעתים מכיל מרכיבים גפריתיים ופרוקטנים היעילים לבריאות

הוסף מחקר
17/07/2011
צפיות: 2351

יפעת גדות News1.co.il

לא לזרוק את קליפות הבצל

 

לא לזרוק [צילום: פלאש 90]

הקליפה החומה והשכבות החיצוניות של הבצל עשירות בסיבים ובפלבנואידים, והגבעול, שלעתים נזרק גם הוא, מכיל מרכיבים גפריתיים ופרוקטנים היעילים לבריאות

 

▪ ▪ ▪

יותר מ-500,000 טון קליפות בצל נזרקות בכל שנה במדינות האיחוד האירופי. כעת מדענים טוענים כי הקליפות יכולות לשמש כמרכיבים במזון. הקליפה החומה והשכבות החיצוניות של הבצל עשירות בסיבים ובפלבנואידים, והגבעול, שלעתים נזרק גם הוא, מכיל מרכיבים גפריתיים ופרוקטנים (רב-סוכר). כל החומרים הללו יעילים לבריאות.

 

כמות הפסולת מהבצלים עלתה בשנים האחרונות, במקביל לדרישה הגוברת לגבעולים. יותר מ-500,000 טון של פסולת נוצרים, כאמור, באיחוד האירופי בכל שנה, בעיקר בספרד, בהולנד ובבריטניה, היכן שהם מהווים כבר בעיה סביבתית. הפסולת כוללת את הקליפה החומה, השכבות החיצוניות, השורשים והגבעולים, כמו גם בצלים שאינם גדולים מספיק כדי להתאים לשיווק, או בצלים פגועים.

 

אחד הפתרונות יכול להיות שימוש בפסולת זו כמקור טבעי למרכיבים עם ערך תפקודי גבוה, משום שהירק עשיר במרכיבים המספקים יתרונות בריאותיים רבים. כך לדברי החוקרים, מהמחלקה לכימיה חקלאית באוניברסיטה האוטונומית של מדריד.

 

הצוות שיתף פעולה עם חוקרים מאוניברסיטת קרנפילד שבבריטניה ויחד ביצעו ניסויים מעבדתיים כדי לזהות את החומרים והשימושים האפשריים של כל חלק מהבצל. תוצאות הניסויים פורסמו בכתב העת "Plant Foods for Human Nutrition".

 

על-פי המחקר, הקליפה החומה יכולה לשמש כמרכיב תפקודי העשיר בסיבים תזונתיים (מהסוג הלא-מסיס) ובמרכיבים פנולים (תרכובות אורגניות), כמו קוורצטין ופלבנואידים אחרים (מטבוליטים צמחיים עם תכונות רפואיות). שתי השכבות החיצוניות הבשרניות של הבצל מכילות גם הן סיבים ופלבנואידים.

 

אכילת סיבים מפחיתה את הסיכון לסבול ממחלות קרדיווסקולריות (של הלב וכלי הדם), מבעיות של הקיבה והמעיים, מסרטן המעי הגס, מסוכרת מסוג 2 ומהשמנה.

 

מרכיבים פנולים עוזרים למנוע מחלות כליליות והם בעלי תכונות אנטי-סרטניות. רמות גבוהות של מרכיבים אלו בקליפה היבשה ובשכבות החיצוניות של הבצל הן שמעניקות לו את היכולת האנטי-חמצונית הגבוהה שלו.

 

החוקרים ממליצים להשתמש בחלקים הפנימיים וכן בבצל כולו, כולל באותם חלקים המושלכים כפסולת, כמקור לפרוקטנים וכמרכיבים גפרתיים. הפרוקטנים הם פרוביוטים, כלומר יש להם השפעות בריאותיות חיוביות, מאחר שהם מעודדים בצורה סלקטיבית את הצמיחה והפעילות של החיידקים במעי.

 

מרכיבים גפרתיים מפחיתים את הצטברות טסיות הדם וכך משפרים את זרימת הדם ואת הבריאות הקרדיווסקולרית באופן כללי. יש להם גם השפעה חיובית על המערכות האנטי-חמצוניות והאנטי-סרטניות אצל יונקים.

 

תוצאות הניסויים מראות כי רצוי להפריד את החלקים השונים של הבצלים במהלך שלב העיבוד התעשייתי וכך לאפשר להם לשמש כמקור למרכיבים תפקודיים אותם יוסיפו למזון אחר.

 

http://www.news1.co.il/Archive.....22-00.html

 
הוסף תגובה
תגובות הגולשים בפייסבוק